Please enable JS

HİZMETLERİMİZ

TEDARİK

Kimya sektörü Türkiye’nin üretim ve ihracatında önemli bir paya sahiptir. Kimya sektörü 116,9 milyar TL’lik üretim değeriyle toplam sanayi imalatından yaklaşık %12 pay almakta ve kimya sektörü istihdamının imalat sanayi içerisindeki payı %8 civarında bulunmaktadır. Avrupa Birliği’nin dış ticaretteki ortaklarından biri de Türkiye’dir. Türkiye AB’nin dış ticaretinde %10,9 oranıyla önemli bir yer tutmaktadır. Sanayileşmiş ülkelerde ilk 3 sanayiden biri olan kimya sektörü aynı zamanda bir gelişmişlik göstergesi konumundadır.

Türkiye’de kimya sektörü tarafından üretilen ürünlerin %23’ü doğrudan tüketiciye ulaşırken %77’si ise diğer sektörlerde ara mal veya hammadde olarak kullanılmaktadır. Ekonomimize ve diğer sektörlere önemli katkı veren kimya sektörünün öncelikli sorunu hammaddedeki yerli üretimin yetersiz oluşudur. Kimya sektörü gerek hammadde gerek teknoloji olarak büyük ölçüde ithalata bağımlıdır. Bu durum dünyanın önemli üreticilerinden Türk piyasasının ihtiyaç duyduğu hammaddeleri tedarik edebilmeyi oldukça önemli hale getirmektedir.

Kimyatic, plastik ürünlerinden, mineral yağlar ve yakıtlara, eczacılık ve medikal ürünlerinden, boya ve kozmetiğe birçok sektöre girdiği sağlayan geniş bir ürün gamıyla ve tedarik kabiliyetiyle sektörün bu konudaki ihtiyaçlarına hızlı ve güvenilir bir şekilde cevap vermektedir.

LOJİSTİK

Birçok farklı alt sektörüyle lojistik hizmetlerde farklı talepler yaratan kimya sektörü tedariğinden dağıtımına önemli unsurları bünyesinde barındırmaktadır. Kimyasal madde lojistiği özel koşullara ihtiyaç duyulmasından dolayı yüksek güvenlik ve kalite standartlarına uygun olarak yapılmalıdır.

Kimyatic, dünyanın önemli kimyevi madde üreticileri ile kurduğu güçlü tedarik zinciri sayesinde üretim ihtiyaçlarınıza yönelik çok geniş bir ürün gamını kaynağından kapıya teslim iş modeliyle müşterilerine sunmaktadır.

Lojistik alanında yıllara dayanan tecrübe ve bilgisini, tedarik ettiği kimyasal ürünlerin taşınmasında da devreye sokan Kimyatic, kara, deniz ve demiryolu aracılığıyla sunduğu lojistik hizmetlerini ürünün yapısına uygun taşıma modlarıyla gerçekleştirmektedir.

İŞ GELİŞTİRME

Kimyevi madde olarak genellediğimiz ürününlerin her biri kendine göre özelliklere sahiptir. Bu nedenle tedarik edilecek kimyasal ürünlerin yapısı ve kullanıldığı sektörler göz önünde bulundurularak inovatif projeler geliştiren Kimyatic, müşterileriyle kurduğu etkin iletişim sayesinde en efektif iş modellerini geliştirebilmektedir..